September 15, 2019

Moto blog
dobry lakiernik na wagę złota

Młodzi absolwenci gimnazjów stają przed dylematem wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej i wyboru zawodu. Na szczęście minęła już moda na wybieranie liceum i studiów licencjackich, po których nie ma pracy.

Zawody, w których nie zagraża bezrobocie

Błędy w polityce oświatowej sprawiły, że wiele szkół zawodowych i techników przekształciło się w szkoły ogólnokształcące. Po kilku latach na rynku pracy zaczęło brakować fachowców (rzemieślników) w wielu branżach.

Jedną z nich jest branża samochodowa. W Polsce co roku przybywa kilkaset tysięcy samochodów. Nikogo już nie dziwi fakt, że w rodzinie są dwa samochody, a często nawet trzy. Większość tych samochodów to pojazdy używane, które wymagają mniejszych lub większych napraw. Kolejki do warsztatów samochodowych są długie, a na termin trzeba umawiać się z kilkudniowym wyprzedzeniem. 

Mechanik, blacharz samochodowy, lakiernik, elektryk samochodowy to najbardziej poszukiwani specjaliści branży motoryzacyjnej. Mogą być pewni nie tylko stabilnej pozycji na rynku pracy, ale także wysokich zarobków. Oczywiście na najwyższe stawki mogą liczyć tylko fachowcy rzetelnie wykonujący swoje usługi. Oni mają też najwięcej klientów, opinia o dobrze wykonanej usłudze szybko roznosi się pocztą pantoflową, ale jeszcze szybciej roznosi się wieść o żle wykonanej usłudze.

Absolwenci szkół samochodowych mają szerokie możliwości znalezienia pracy. To nie tylko prywatne warsztaty, ale także stacje ASO, kontroli pojazdów, zakłady produkujące samochody, firmy ubezpieczeniowe (ocenianie szkód).

Wiele szkół samochodowych oferuje blacharzom samochodowym dodatkowo możliwość uzyskania uprawnień wykonywania zawodu lakiernika i jest to opcja najlepsza, zwłaszcza dla osób, które traktują ten zawód jako pasję. Tuningując samochody, odnawiając auta zabytkowe ma wręcz nieograniczone możliwości.

Więcej – https://nordauto.hyundai.pl/Serwis_Warszawa/Serwis_Blacharsko_Lakierniczy_Warszawa/

Motoryzacja