September 15, 2019

Moto blog

Często wydaje nam się, że samochód po wypadku drogowym nadaje się wyłącznie na złom. Nie zawsze tak jest. Dobry blacharz może przywrócić nasze auto do pierwotnego stanu. Oczywiście karoseria po takim wydarzeniu nigdy nie odzyska pierwotnych parametrów, jednak może prezentować się zupełnie jak nowa. Istotne jest to, aby powierzchnia została precyzyjnie wykończona. Odpowiada za to lakiernik, który powinien wyróżniać się rzetelnością i fachowością.

Wybór zakładu blacharsko-lakierniczego

W pierwszej kolejności należy znaleźć zakład blacharko-lakierniczy, który podejmie się naprawy. Nie zawsze jest to łatwe. Wiele firm rezygnuje z świadczenia usług w przypadku dużych zniszczeń. Ogromne znaczenie ma więc realny stan naszego pojazdu. Istotne jest to, aby wybrać uczciwego blacharza, który udzieli nam trafnej porady. Pamiętajmy, że nie zawsze opłaca nam się prostowanie blach. W przypadku aut z niskiej półki naprawa może przekroczyć wartość pojazdu. Właśnie dlatego należy rozsądnie podejść do tematu.

Koszt usługi

Zgłaszając się do lakiernika powinniśmy poprosić o kosztorys. Oczywistym jest, że w pierwszej kolejności dokonuje się oceny stanu samochodu. Dopiero wtedy można oszacować koszt usługi. Postawmy na zakład, który posiada nowoczesne wyposażenie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że innowacyjny sprzęt pozwala zminimalizować koszty, a także zwiększyć dokładność realizowanych prac. Efekt finalny będzie o wiele lepszy, a więc na pierwszy rzut oka nie zauważymy, że jest on powypadkowy. Warto również dowiedzieć się, jak długo będzie trwała naprawa. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy nie mogą liczyć na auto zastępcze.

Więcej na – https://nordauto-olsztyn.volvocars-partner.pl/oferta/serwis/naprawy-blacharsko-lakiernicze/

Motoryzacja