October 22, 2019

Moto blog

Precyzyjne i w pełni skuteczne polerowanie lakieru jest jednym z najważniejszych zadań wykonywanych w wielu zakładach samochodowych. W celu idealnej korekty lakieru fachowcy muszą zawsze dobrać odpowiednie narzędzia.

Maszyny polerskie pneumatyczne oraz elektryczne – jakie wybrać?

Wybór maszyn do polerowania https://glossfactory.pl/maszyny-polerskie na rynku jest ogromny. W szerokiej ofercie znajdują się:

  • polerki elektryczne
  • polerki pneumatyczne

Maszyny pneumatyczne są z reguły bardzo lekkie, zatem doskonale spisują się podczas wykonywania długotrwałej pracy.

Do niedawna dostępne na rynku polerki elektryczne były znacznie cięższe od pneumatycznych, co uniemożliwiało sprawną realizację wielu długotrwałych zadań w warsztatach samochodowych. Niemniej obecnie na rynku można już zakupić niedużych rozmiarów polerkę elektryczną, która to jest bardzo wygodna w czasie obsługi. Co więcej nowoczesne silniki montowane w polerkach elektrycznych pozwalają w znacznym stopniu ograniczyć zużycie energii elektrycznej.

Wybór pomiędzy polerką elektryczną oraz pneumatyczną zależy w ogromnej mierze od preferencji danego użytkownika.

Rodzaje polerek, a precyzyjne polerowanie lakieru

Obecnie istnieje niezwykle szeroki wybór urządzeń do polerowania. Poszczególne modele różnią się od siebie parametrami oraz przeznaczeniem. Oprócz pneumatycznych i elektrycznych na rynku są do wyboru:

  • polerki rotacyjne
  • polerki orbitalne
  • polerki mimośrodowe
  • polerki oscylacyjne

Każda z oferowanych polerek mechanicznych jest nowoczesnym i sprawdzonym urządzeniem doskonale działającym przez szereg długich lat.

Polerki wiodących na rynku producentów są coraz częściej cenione przez najlepszych fachowców. Z ich pomocą polerowanie lakieru samochodowego jest skuteczne, szybkie oraz bardzo proste.

Motoryzacja