October 22, 2019

Moto blog

Pielęgnacja powłoki lakierniczej to bardzo ważna czynność. Trzeba wykonywać ją regularnie by przynosiła najlepsze efekty. Właściwa konserwacja obejmuje kilka kroków, które należy wykonywać we właściwej kolejności.

Po pierwsze – umyć


Pierwszym krokiem pielęgnacji lakieru samochodowego jest jego właściwe oczyszczenie. W tym celu wykorzystuje się letnią wodę oraz specjalistyczne szampony do samochodów. Są one delikatne, więc nie niszczą powłoki ochronnej. Równocześnie mają na tyle mocne działanie, że usuwają brud, błoto i tłuste zanieczyszczenia. Środki tego typu najlepiej jest kupować w małych opakowaniach, bo mają tendencję do tego by się starzeć. To z kolei, wpływa na obniżenie jakości samego preparatu. W takim wypadku, może on bardziej szkodzić niż pomagać. Ważne jest by samochód myć gąbką lub ściereczką z mikrofibry. Materiały te, same w sobie, nie rysują lakieru. Trzeba jednak pamiętać, by często je płukać. Inaczej, mogą znaleźć się w nich cząsteczki rysujące lakier.

Polerowanie


Drugim krokiem jest polerowanie lakieru. Ta czynność podnosi walory wizualne auta oraz dodatkowo zabezpiecza karoserię. Pielęgnacja lakieru samochodowego bez polerowania nie jest pełna. Polerować można przy użyciu mechanicznych polerek lub ręcznie. Jest to ciężka praca, ale daje świetne efekty. Do polerowania ręcznego powinno się używać specjalnych past z woskiem. Polerując przy użyciu polerki mechanicznej powinno się raczej używać specjalistycznych preparatów kupionych w specjalistycznych sklepach.

Motoryzacja