September 15, 2019

Moto blog

Każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wraz z upływem czasu opony tracą swoje pierwotne właściwości. Jednak nie każdy wie, że żywotność opon można nieco przedłużyć odpowiednio dbając o ich konserwację. W jaki sposób trzeba zabezpieczać opony oraz co warto wiedzieć o ich konserwacji?

Po pierwsze – dobór odpowiednich środków

Wybór środków do pielęgnacji samochodu jest obecnie ogromny – wystarczy wejść do pierwszego lepszego sklepu motoryzacyjnego aby dostać oczopląsu od nadmiaru produktów. Warto przed zakupem poczytać na forach internetowych opinie o konkretnych specyfikach, tak by mieć pewność, że dokonało się najlepszego wyboru. Środki pielęgnacyjne do opon to przede wszystkim płyn do ich mycia oraz preparat konserwujący.

Po drugie – dokładne mycie opon

Aby konserwacja opon przyniosła oczekiwane rezultaty, to musi ona zostać przeprowadzona na idealnie czystej oponie. Podobnie jak nie pastuje się brudnej karoserii samochodu, tak też nie powinno się konserwować brudnych opon. Opony można umyć specjalnym płynem używając do tego gąbki albo szczotki.

Po trzecie – konserwacja właściwa

Środek do konserwacji opon powinien zostać rozprowadzony maksymalnie równomiernie po całej powierzchni opony z wyłączeniem bieżnika, chyba że w instrukcji użycia preparatu konserwującego zostało napisane inaczej. Jednym z celów konserwacji jest ochrona gumy i poprawienie jej właściwości, tak by mimo upływającego czasu wciąż nadawała się do jazdy.

Motoryzacja