September 15, 2019

Moto blog

Po sezonie zimowym należy auto wyczyścić i przygotować do użytkowania przez kolejny sezon. Dużą uwagę należy przywiązywać do usunięcia śladów po soli drogowej.

Ochrona karoserii przed skutkami soli i środków chemicznych

W zimę pojazd miał do czynienia z wodą i błotem pośniegowym. Zawierały one sól i inne środki utrudniające zamarzanie. Mogą one powodować uszkodzenie powłok lakierniczych oraz ułatwić rozwój korozji. Na umyty pojazd powinny być zastosowane samochodowe kosmetyki tworzące warstwę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi. Dopiero tak przygotowany pojazd będzie gotowy do użytkowania.

Dbanie o elementy gumowe

Sól również niekorzystnie działa na elementy wykonane z gumy. Mogą one ulegać uszkodzeniom i być mniej elastyczne. Dedykowane do takich materiałów samochodowe kosmetyki zabezpieczą ich powierzchnię i poprawią elastyczność elementów takich jak uszczelki i węże ochronne. Pozwoli to również odświeżyć wygląd pojazdu, jeżeli zabiegom takim poddane zostaną również opony.

Usunięcie nalotów z soli z wnętrza pojazdów

Gromadząca się w okresie zimowym wilgoć i woda wewnątrz pojazdu podczas parowania pozostawia osad. Należy go usuwać, aby nie zostawił ona trwałych śladów. Za pomocą kosmetyków samochodowych można usunąć osad i nawilżyć powierzchnię. Taki zabieg wydłuży czas użytkowania elementów plastikowych we wnętrzu pojazdu. Należy jednocześnie wysuszyć wszystkie wycieraczki i dywaniki, które gromadzą taką wilgoć.

Motoryzacja