Istota opon zimowych

Opony zimowe jak sama nazwa wskazuje dedykowane są na sezon zimowy, gdy temperatura spada poniżej 7°C. Modyfikują warunki jazdy, jednak kierowca nie jest zwolniony z zachowania szczególnej ostrożności.  Deszcz, śnieg, lód, niskie temperatury zawsze wiążą się z potencjalnym niebezpieczeństwem. Bardzo ważne jest używanie opon zgodnie z zaleceniami na daną porę roku. Zapewnia to większy komfort jazdy. Kluczowe tu będzie także prawidłowe przechowywanie opon.

Cechy opon zimowych

  1. Miękka guma (wyższa zawartość kauczuku), która nie twardnieje w niskich temperaturach zapewnia bezpieczne kierowanie pojazdem.
  2. Posiada głęboki  bieżnik i większą ilość lameli niż opona letnia, zapewniając lepszą przyczepność, ułatwia przyspieszenie, zmniejsza i poprawia drogę hamowania.

Opony zimowe 225 55 17

Przy wyborze opon należy się kierować średnicą felgi, wytycznymi producenta samochodu oraz własnymi potrzebami. Profilem opony nazywany wysokość jej przekroju do szerokości, wyrażony w procentach. Opony zimowe 225 55 17 to opony o wysokim profilu, dedykowane rocznikom nowszych samochodów. Doskonale tłumią dziury, radzą sobie z koleinami, zapewniają komfort, szczególnie podczas jazdy miejskiej. Łatwiej pokonać progi zwalniające i krawężniki. Wysoka opona chroni felgę, jest odporna na uszkodzenia. Koszt zakupu będzie niższy niż opon o niskim profilu. Wadą może być niezbyt atrakcyjne wygląd, nie nadają się do sportowych wersji aut.

Producenci oferują wiele opon zimowych 225 55 17.