December 6, 2022

Moto blog
miernik lakieru samochodowego

Każda osoba, jaka pragnie kupować auto używane stoi przed nie lada problemem dobierając dobry pojazd. Zaufać na słowo sprzedającemu, iż auto jest bezwypadkowe, lub może odpowiednio zobaczyć to za pomocą miernika lakieru oraz z pomocą specjalisty, jaki się na tymże zna? Niestety sektor samochodowy w tejże sprawie zapewnia wielkie pole do popisu sprzedającym, natomiast małe możliwości zakupu auta odpowiedniego kupującym.

Czym jest miernik lakieru?

miernik lakieru samochodowego

Miernik lakieru to urządzenie służące do pomiaru grubości warstw lakierniczych. Jest widziany na rynku w wielu formach, od zwykłych, jednych testerów w postaci „pisaka” z magnesem, po specjalistyczne narzędzia elektroniczne wykonujące pomiaru za pomogą energii magnetycznej, lub choćby ultradźwięków. W wypadku najtańszych testerów jego funkcjonowanie opiera się na dobrze skalibrowanym wabiku z miarką pokazującą grubość lakieru. Jeżeli idzie o mierniki elektroniczne, przyjmują one interesujące kształty oraz formy.

Odpowiedni miernik lakieru do specjalnego wykorzystania

Zastanawiasz się jaki miernik grubości lakieru samochodowego doskonale sprawdza się pośród specjalistów? W takich miejscach, jak lakiernie, lub komisy samochodowe odpowiedni miernik lakieru winien mieć dwie ważne właściwości. Pierwsza spośród nich to możliwość pokazywania nie jedynie stali pokrytej ocynkiem. W nowoczesnych pojazdach część składników karoserii wykonywana jest z aluminium oraz tenże artykuł również musi wygrywać tester lakieru. Tester lakieru to narzędzie dostępne w wielu formach oraz kształtach, natomiast również o trochę odmiennym systemie funkcjonowania.

Auto Detailing