December 6, 2022

Moto blog
wosk do samochodu

Na rynku znaleźć można wiele preparatów służących do nabłyszczania karoserii samochodów, ale na szczególną uwagę zasługuje wosk samochodowy carnauba. Ten naturalny wosk jest niezwykle delikatny dla lakieru, a zapewnia bardzo fajne efekty i to właśnie dlatego jest coraz częściej wykorzystywany przez pasjonatów motoryzacji na całym świecie. Jego aplikacja jest niezwykle prosta, a biorąc pod uwagę, że długo utrzymuje się na lakierze, wydaje się produktem wartym zainteresowania.

Po co nam wosk do samochodu

wosk naturalny

wosk samochodowy carnauba znaleźć można w sklepie ShiningCar

Czym tak naprawdę jest wosk carnauba do samochodu? To preparat całkowicie naturalny, który wytwarzany jest z liści palm rosnących w Brazylii. Ma bardzo szerokie zastosowanie i nadaje się nie tylko do polerowania samochodów, ale także mebli skórzanych i drewnianych. Jest też stosowany w branży spożywczej. W swoim składzie zawiera zarówno substancje delikatnie polerujące, jak i nabłyszczające, a dodatkowo jest całkowicie obojętny dla naszego zdrowia. Bardzo ważną jego zaletą jest fakt, że delikatnie wypełnia wszelkie zarysowania i nadaje każdemu samochodowi piękny, błyszczący wygląd.

Jak nie popełnić błędów przy woskowaniu auta

Wosk do lakieru carnauba ma w zasadzie tylko jedną wadę. Jego aplikacja jest dość pracochłonna, a dla wielu z nas może okazać się trudnym wyzwaniem. Jeśli zdecydujemy się na samodzielną aplikację, musimy pamiętać, by po nałożeniu odczekać chwilę do jego stwardnienia, ale nie można przekraczać czasu zalecanego przez producenta, bo przesadne stwardnienie skutkować może trudnością z wypolerowaniem jego pozostałości. Jeśli zabierzemy się do polerowania w odpowiednim czasie, nakładanie nie powinno sprawiać większego problemu.

Auto Detailing