Jazda po torze wyścigowym samochodem sportowym

Kiedy jesteś entuzjastą wyścigów, najbardziej ekscytującą częścią każdego wyścigu jest ostatnie kilka minut. Kulminacja wszystkich twoich wysiłków i napięcie, które czujesz, gdy flaga w szachownicę jeszcze nie wyskoczyła. Jeśli nie masz dużo praktyki lub doświadczenia w prowadzeniu samochodu sportowego na torze, ten ostatni odcinek może być naprawdę nerwowy.

Prawdziwy świat wyścigów samochodowych

Jeśli skończysz się coraz w wypadku podczas wyścigu na drodze publicznej, istnieje tak wiele czynników, które mogą iść przeciwko tobie. To z tego powodu, że niektórzy ludzie wolą podjąć swoje umiejętności jazdy na torach wyścigowych zamiast. Jazda samochodem sportowym na torze wyścigowym https://autonator.pl/ nie jest tak straszna, jak się wydaje, zwłaszcza jeśli wiesz, jak zrobić to dobrze.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć:

Bardzo szybka jazda w suchych warunkach

Z perspektywy fizyki można zauważyć, że prędkość maksymalna każdego samochodu jest ograniczona przez opór powietrza. Więc im szybciej jedziesz, tym dłużej zajmie Ci osiągnięcie maksymalnej prędkości. Różnica między maksymalną prędkością samochodu a prędkością, którą chcesz osiągnąć, to opór powietrza. Im mniejszy opór, tym szybciej samochód może jechać. Im większy opór, tym wolniej samochód jedzie.

Sprawdzona jazda na torze wyścigowym

Więc najszybsza prędkość jaką możesz jechać na torze wyścigowym jest ograniczona przez stan toru i samochodu. Deszczowe i pochmurne dni będą miały negatywny wpływ na powierzchnię toru i aerodynamikę twojego pojazdu.

Jeśli tor jest suchy, będziesz miał większy opór w porównaniu z oporem, który miałbyś na mokrym torze. Jeśli temperatura wynosi od 32 do 90 stopni Celsjusza, tor będzie miał maksymalną temperaturę.

Tor, który jest zbyt gorący będzie miał mniejszą przyczepność niż tor, który nie jest zbyt gorący. Tor, który jest zbyt zimny będzie miał większy opór niż tor, który jest w odpowiedniej temperaturze.