Opony zimowe Kleber – bezpieczeństwo i komfort

W przypadku opon zimowych bezpieczeństwo i komfort jazdy uzależnione są od dwóch czynników. Na oba z nich największy wpływ mają projektanci i producenci opon. Chodzi to rzecz jasna o mieszankę, w której wyprodukowana jest opona zimowa oraz kształt i rodzaj bieżnika.

Mieszanka w oponach Kleber 

Producenci muszą oczywiście brać pod uwagę również inne czynniki, takie jak rodzaje, aut do których mogą zostać wykorzystane ich oponę. Jednak nie zmienia to faktu, że w całym procesie technologicznym, odpowiadającym za przygotowanie nowego modelu opony zimowej, najważniejsze pozostają tę kwestię – mieszanka i bieżnik.

opony zimowe kleber

Mieszanka to absolutna podstawa. To od niej zależy, jak guma opony zimowej będzie się zachowywała w nieprzyjaznych warunkach klimatycznych. Źle dobrana mieszanka może sprawić że opona stanie się zbyt twarda, za mało elastyczna. Może to skutkować niebezpieczeństwem podczas eksploatacji. W przypadku opon zimowych marki Kleber, takich jak choćby popularny Dynaxer HP3, mieszanka wzmacniana jest kauczukiem i naturalnym olejem roślinnym.

Bieżnik w oponach Kleber

Drugi istotny czynnik, konieczny przy opracowaniu projektu opony zimowej, to rzecz jasna forma i kształt bieżnika. Obecnie na rynku znajdziemy opony z bardzo różnymi bieżnikami. Jest to rezultat wielu badań laboratoryjne testów na torach. Producenci dokładają starań, by ich produkty były lepsze, niż bieżniki konkurencji. Swoisty wyścig zbrojeń jest oczywiście na rękę użytkownikom, którzy otrzymują coraz lepsze opony, gwarantujące coraz wyższe standardy bezpieczeństwa.
Firma Kleber ma ogromne doświadczenie w projektowaniu opon, a co za tym idzie również w tworzeniu nowych rozwiązań dotyczących kształtu bieżników. Wspomniane już opony zimowe Kleber Dynaxer HP3 mają bieżnik o konstrukcji symetrycznej, co pomaga między innymi w odprowadzeniu spod koła błota pośniegowego.