Przewóz osób niepełnosprawnych Kraków

Dość wielu z nas doskonale wie o tym, że ten przewóz osób niepełnosprawnych Kraków to transportowanie za pomocą samochodów dostosowanych do tego konkretnego celu. Mowa tu o tym, że te pojazdy jeżdżą zazwyczaj po samym Krakowie i jego najbliższych okolicach i co równie istotne mają one specjalną hydrauliczną platformę, dzięki której osoba na wózku inwalidzkim może bez większego problemu wjechać do takiego auta. Istotnym jest i to, że takim niezbyt dużym busem podróżuje zazwyczaj kilka osób niepełnosprawnych, bo właśnie tak jest taniej i co równie ważne tego typu samochody często dowożą te osoby do pracy w zakładzie pracy chronionej. Zbliżone warunki jeśli chodzi o transport może dawać też komunikacja miejska, ale w jej przypadku sprawa jest nieco bardziej skomplikowana.

Dopasowanie.

Transport osób niepełnosprawnych to także przewóz dla osób niepełnosprawnych z konkretnej miejscowości pod Krakowem do zakładu pracy chronionej w samym mieście. Mowa tu o tym, że taki bus jest na miejscu o wyznaczonej godzinie, a nawet odbiera konkretne osoby niepełnosprawne spod ich domów, po to by na czas były w miejscu pracy.

przewóz osób niepełnosprawnych Kraków
4transfer.pl

Inne ważne wzmianki.

Przewóz osób niepełnosprawnych w Krakowie nie zawsze odbywa się za pomocą tego specjalnego busa, bo on musi kursować raczej do osób, które są przytwierdzonymi do wózka inwalidzkiego, a osoby, które mogą chodzić o własnych siłach zazwyczaj wybierają transport publiczny, choć w ich przypadku sprawa także jest nie oczywistą, bo są uzależnione od transportu publicznego i dlatego dla nich dojazd do pracy także bywa problematycznym.