March 31, 2023

Moto blog

Czy to, aby uzyskać trochę czasu z rodziną, czy też cieszyć się ulubionym hobby, karting jest świetną opcją dla prawie każdego. Oprócz tego, że jest przystępny i dostępny, karting zapewnia również wyjątkowe doświadczenie społeczne, którego nie znajdziesz nigdzie indziej.

Gokarty na torze w Poznaniu

Kalendarz torów kartingowych jest wypełniony wydarzeniami od początku marca aż do listopada. To mnóstwo czasu, aby poznać różne tory i doświadczyć wszystkiego, co jest związane z tym ekscytującym sportem.

Oto nasze najważniejsze wskazówki, jak zaplanować swój pierwszy tor kartingowy w Poznaniu.

Co to jest tor kartingowy?

Karting jest ekstremalną formą wyścigów, która składa się z 2 kierowców (lub 2 zespoły) ścigających się ze sobą na torze kartingowym. Kierowcy są oddzieleni od siebie szerokością toru i nie mogą się dotykać.

Prowadzą gokarta po zamkniętym torze, mając na celu ścisłe podążanie za gokartem przed nimi. Istnieją dwa główne rodzaje torów kartingowych – tory drogowe i tory gruntowe.

Oba są świetne do rywalizacji, ale tory drogowe są często używane do wyścigów, a tory gruntowe do ćwiczeń. Tory drogowe są podobne do owalnych i składają się z serii zakrętów, często z prostą oddzielającą każdy z nich. Idealny układ toru drogowego to 7-8 zakrętów z prostą na końcu.

Tor https://autonator.pl/tor/poznan-kartingowy powinien mieć zróżnicowane ukształtowanie terenu ze wzniesieniami, spadkami i przeszkodami wodnymi, aby urozmaicić sytuację (a tym samym zapobiec zbytniej przewidywalności). Z drugiej strony, tor gruntowy to zupełnie inne doświadczenie niż tor drogowy. Jest bardziej zbliżony do toru gokartowego, z gładką i szybką trasą.

Sprawdź mapę Google przed zaplanowaniem trasy na torze gokartowym

Coś, co okazało się bardzo pomocne, to spojrzenie na mapę Google toru. To ujawni mnóstwo informacji, w tym układ toru, długość toru, zmiany wysokości i wszelkie przeszkody (być może nawet drag strips).

Spróbuj zaznaczyć tor najlepiej jak potrafisz, a będziesz w stanie uzyskać lepsze wyczucie jego kształtu i długości.

Uncategorized