Tor wyścigowy w Gdańsku przyciąga nowych odbiorców

Może to wyglądać jak prosty, oparty na prędkości sport bez nieodłącznego niebezpieczeństwa, ale profesjonalne wyścigi są w rzeczywistości jednym z najbardziej śmiertelnych sportów na naszej planecie. Te chwile gladiatorów, które pojawiają się w telewizji?

Tor wyścigowy w Gdańsku spełnia wiele kryteriów

Są rzadsze niż mogłoby się wydawać. Aby zrozumieć dlaczego, musimy cofnąć się do czasów, kiedy wyścigi samochodowe miały swój początek. We wczesnych latach 1900, kierowcy ścigali się ze sobą na drogach publicznych zamiast na specjalnie zbudowanych torach wyścigowych.

Ponieważ nie było tam żadnego sprzętu ochronnego, kierowcy ryzykowali poważne obrażenia w przypadku uderzenia w coś przy pełnej prędkości lub utraty kontroli nad samochodem. Obecnie istnieje wiele zabezpieczeń, które zapobiegają wypadkom i zmniejszają ich dotkliwość, jeśli już do nich dojdzie. Oto bliższe spojrzenie na to, dlaczego jest to bardziej niebezpieczne niż się wydaje…

Wyścig na torze w Gdańsku może być bardzo specyficzny

Istnieje niezliczona ilość filmów przedstawiających profesjonalnych zawodników wykonujących manekinowe wyzwania na torze, ale większość widzów nie zdaje sobie sprawy, że to, co widzą jest dalekie od codzienności.

Profesjonalne wyścigi na torze w Gdańsku to wysoce regulowana działalność z surowymi zasadami i przepisami, które muszą być przestrzegane przez cały czas. Jest prawdopodobne, że zawodnicy otrzymają naganę, a nawet zostaną zawieszeni, jeśli zobaczą, że robią rzeczy poza zasadami, takie jak udział w akrobacjach lub lekkomyślna jazda.

Projekt tory w Gdańsku pozwala na szybką jazdę

Istnieją również ścisłe zasady dotyczące stroju kierowcy, z ubraniami często zaprojektowanymi tak, aby umieścić jak najwięcej dystansu pomiędzy ciałem kierowcy a podwoziem samochodu. Te zasady i przepisy zostały wprowadzone, aby upewnić się, że profesjonalne wyścigi są tak bezpieczne, jak to tylko możliwe. Ale nie zawsze są one przestrzegane i to jest prawdziwe niebezpieczeństwo w profesjonalnej jeździe samochodem wyścigowym.