October 22, 2019

Moto blog

Wiele osób zaraz po zdaniu egzaminu na prawo jazdy ma pewne obawy przed wyjechaniem nie tylko na miasto, którego często obawiają się nawet kierowcy ze sporym stażem, ale ogólnie przed wyjazdem na drogi publiczne. Dzięki temu, że w Polsce powstaje coraz więcej torów wyścigowych, tego typu osoby mogą udać się na jeden z nich i poćwiczyć zarówno jazdę w normalnych warunkach jak i tych deszczowych, które mogą szczególnie nie sprzyjać młodym kierowcom. Warto więc poćwiczyć z dala od ruchu i w bezpiecznym miejscu. 

Tor wyścigowy w Krakowie

Zarówno tor wyścigowy w Krakowie jak i wiele innych są idealne do tego, aby poćwiczyć jazdę w różnych warunkach zaraz po zdaniu egzaminu na prawo jazdy. Bardzo często opory przed samotnym wyjechaniem na miasto mają młode panie, które nie chcą spowodować wypadku, a czują głęboko w kościach, że mogą nie być odpowiednio przygotowane. Jedną z opcji jest dokupienie godzin w ośrodku egzaminacyjnym i pojeżdżenie trochę więcej pod okiem specjalisty. 

Jazda w różnych warunkach

Kolejną opcją jest już wyżej opisany tor wyścigowy, na który warto się udać i poćwiczyć jazdę w poślizgu, oraz inne przydatne dla każdego kierowcy manewry. Niestety przygotowując się do zdawania egzaminu na prawo jazdy nie możemy ćwiczyć wyjścia z poślizgów i osoba, która pierwszy raz wyjeżdża na drogę swoim samochodem nie ma pojęcia jak zachowa się, jeśli wjedzie w duży deszcze i przy odrobinie pecha wpadnie w poślizg. Ćwiczenie jazdy na śliskiej nawierzchni może się więc okazać bardzo przydatne.

Motoryzacja